شرکت پانراک اپلی کم - PanReac AppliChem

شرکت PanReac Applichem بطور کلی پس از ادغام دو شرکت PanReac اسپانیایی و شرکت Applichem آلمانی که هر دو در زمینه تولید مواد شیمیایی بودند،  بوجود آمد. در حال حاضر این شرکت متعلق به گروه ITW یا Illinois Tool Works می باشد .

 

تاریخچه

شرکت PanReac Quimica SA در سال 1941 میلادی در شهر بارسلونا کشور اسپانیا تاسیس شد. این شرکت به عنوان سازنده و ارائه دهنده طیف بسیار متنوع از معرف های آزمایشگاهی و مواد شیمیایی با کیفیت بالا شناخته شد.

در سال 2007 میلادی شرکت ایتالیایی Nova Chimica Srl به منظور گسترش تحقیقات آزمایشگاهی در رابطه با ارائه معرف ها و مواد شیمیایی با شرکت PanReac ادغام شد.

در سال 2010 میلادی PanReac و Nova Chimica توسط گروه ITW خریداری شد و در سال 2012 میلادی شرکت آلمانی AppliChem  (که یک شرکت در زمینه تولید مواد مرجع برای تجزیه تحلیل زیست محیطی بود) به گروه ITW متصل شد و نهایتا در سال 2015 میلادی بخش جدیدی در شرکت PanReac شکل گرفت که به منظور فروش و ارائه مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و با نام PanReac AppliChem بطور رسمی تاسیس شد.

مقعر اصلی این شرکت در حال حاضر در اسپانیا می باشد و یکی از شرکت های مطرح تولید مواد شیمیایی، بیوشیمیایی آزمایشگاهی و مواد دارویی و غذایی با کیفیت بالا می باشد.

در حال حاضر این شرکت محصولات خود را به صورت جهانی و در بیشتر از 80 کشور با برند PanReac AppliChem به فروش می رساند و اکنون یکی از برند های معتبر در زمینه مواد آزمایشگاهی و صنعتی در سطح جهانی می باشد.